Naše vinařství

Vznik našeho rodinného vinařství se datuje rokem 1992, kdy jsme se rozhodli navázat na dlouholetou rodinnou tradici a bohaté zkušenosti s pěstováním révy. V současnosti hospodaříme na 15 ha vinic vysázených na prvotřídních tratích Čejkovic, ležících v jedné z nejteplejších lokalit jižní Moravy s velmi příznivými klimatickými a půdními podmínkami.

V průběhu celého procesu od pěstování hroznů na co nejméně zatížených keřích ve vinici až po práce ve sklepním hospodářství jsou všechny zásahy prováděny s maximální šetrností k přírodě a ke zdraví konzumenta. Důkazem je členství v moderním, přísně ekologicky orientovaném vinohradnickém systému SIPHV ( Svaz integrované produkce hroznů a vína) a postupné zařazení vinic do bioprodukce, kde je mj. podmínkou -úplné vyloučení použití umělých hnojiv či chemických postřiků, -využití užitečných druhů organismů k regulaci škůdců, -zelené hnojení a další. Pouze zdravé a kvalitní hrozny pocházející výhradně z vlastních vinic jsou zpracovány tradičními metodami s minimálními přídavky oxidu siřičitého za pomoci moderních technologií jako je pneumatický lis, řízené kvašení, vinifikátory, … Výsledkem je roční produkce 50 000 lahví + sudové víno.

V naší nabídce můžete ochutnat také vína naturálního původu, vína která byla stvořena s minimálním přídavkem oxidu siřičitého, kvasila spontánně na vlastním kvasinkách a zrála dlouhodobě na slupkách bobulí. Taková vína se nazývají oranžová a nebo také jejich šumivá varianta PET – NAT

V širokém sortimentu odrůd najdete i vína méně známá, těšící se narůstající oblibě – např.Děvín, Hibernal, Alibernet, Sevar, …

Zaměřujeme se na výrobu nejen vysoce kvalitních jakostních a přívlastkových vín, ale i speciálních, jako jsou vína ledová (bílá i červené z odrůdy Alibernet), slámová, botrytická.

Již několik let nabízíme i jedinečné růžové víno vyráběné výhradně z odrůdy Zweigeltrebe s příznačným názvem Růžový kavalír, protože oficiálně bylo poprvé servírováno po uvedení opery Růžový kavalír od skladatele Richarda Strausse při zahajovací ceremonii Pražského jara. Od roku 2006 jsme navázali na starou pozapomenutou tradici velmi oblíbeného známkového vína Slovácký granát – cuvée Modrého Portugalu a Frankovky, které se doplňují v jemnosti, svěží kyselině a tříslovinách a dávají lehké pitelné víno na celý večer.

Všem našim produktům bez rozdílu se dostává mimořádné péče, díky níž k vám putují plná, harmonická a elegantní vína, jež jsou pravidelně oceňována na prestižních domácích i zahraničních soutěžích vín.

Naše vína si můžete zakoupit a předtím také ochutnat při degustacích ve vinotékách a gastronomických provozech po celé ČR, anebo vás rádi uvítáme přímo v našem vinařství, kde můžete s Vašimi přáteli či kolegy využít i možnosti řízené degustace s občerstvením přímo pod vedením vinařů Františka či Tomáše.